چگونگی محافظت از مطالب وب‌سایت

مطالب شما در وب سایتتان یکی از گرانبها ترین دارای های شما محسوب می شوند. نه فقط برای تلاش و زمانی که صرف ایجاد آن کرده اید بلکه محافظت آنها از دزدان هم کار مهمی به شمار می آید.
متاسفانه دزدی محتوا امروزه به روشی مرسوم مبدل گردیده است و به سختی می توان سایتی را یافت که از این دزدان در امان بوده باشد.
به هر حال شما نمی توانید به دزدان اجازه دهید که مطالب شما را بردارند و بروند ، شما باید بدانید هنگام مواجه با این نوع سرقت چه کار هایی انجام دهید. در اینجا برای محافظت بیشتر مطالبتان روش هایی را به شما نشان می دهیم.

چرا مطالب شما بهترین دارایی شما هستند؟
مگر اینکه شما در مبحث سئو یک تازه وارد باشید و گرنه جواب این پرسش بسیار واضح و بدیهی می باشد. شما برای رتبه بندی بالا در گوگل به مطالب اصلی و اورجینال نیازمندید که این مطالب شامل مقادیری عکس و ویدیو و غیره برای انتشار در وب سایتتان می باشد. برای به دست آوردن آنها آسانترین روش copy+paste می باشد و این دلیلی است که دزدی محتوا را مرسوم کرده است.

البته اینکه شما به طور مجانی برای دیگران مطالبی را قرار دهید اصلا چیز بدی نیست اما قانون “پیگرد قانونی مطالب تکراری” چیز دیگری است . گوگل تلاش جدی و سختی را برای مبارزه با مطالب تکراری آغاز کرده است اما این قضیه که شما مطالب به سرقت رفته خود را در جایی با رتبه ای بالا تر از خود ببینید بسیار عمومیت پیدا کرده است و این دلیل مهمی است که شما باید به هر طریقی از مطالبتان محافظت کنید.

قرار دادن اخطار copy right برای متن در وب سایت
بعضی مواقع به سادگی آب خوردن اتفاق می افتد و حتی دزدان خودشان مطلع نیستند که در حال دزدی هستند. مقادیر زیادی مقاله – عکس –ویدیو و غیره در دامنه های عمومی وجود دارد که حتی برای مقاصد تجاری هم می شود از آنها استفاده کرد. به منظور جلوگیری از سردرگمی کاربران هیچگاه مطالبتان را در دامنه های عمومی قرار ندهید . همینطور می توانید یک اخطار حق طبع و نشر در بالا و پایین صفحه وب سایتتان قرار دهید. یک راهکار خوب این است که قسمتی از مطالبتان را بالای copy right قرار دهید.
برای جلوگیری از سرقت همچنین شما می توانید موانع فیزیکی ایجاد کنید به طور مثال متن هایی را به عکس ها و ویدیو ها اضافه کنید این روش 100 % موثر نیست اما از بعضی از سرقت ها جلوگیری می کند چرا که با وجود این متن ها کار آنها بسیار ناشیانه به نظر می رسد.
همچنین شما برای جلوگیری از سرقت مقالات می توانید گزینه انتخاب متن را غیر فعال کنید این کار باعث سخت شدن کار آنها می شود و به تلاشی مضاعف نیازمند می شوند.

استفاده از authorship برای حفاظت مطالبتان
قانون نویسندگی گوگل یک ابزار بسیار مفید برای حفاظت مطالبتان وافزایش اعتبار شما می باشد. این ایده بسیار ساده است شما مطالبتان را وارد کرده و سپس با استفاده از این قانون روی آنها ادعا خواهید داشت. تنها چیزی که باید دقت داشت اینکه شما باید از نام واقعی تان استفاده کنید . مشکل اینجا به وجود می آید که اگر شما مطالبتان را تحت نام مستعار بنویسید یا یک نویسنده ناشناس باشید و یا نخواهید به خاطر حفظ حریم شخصی نامتان آشکار شود آن وقت این امر برایتان مساله ساز می شود.
همچنین اگر که وب سایت شما دارای دو نویسنده باشد شما می توانید از authorship گوگل استفاده کنید اما به شرطی که هرکدام به طور جداگانه روی مطالبشان امضا داشته باشند.

شما یک بار مطلبتان را در google authorship وارد کنید از آن به بعد گوگل خواهد دانست که ایجاد کننده این مطالب شما هستید .
برای اطلاع از copy شدن مطالبتان از اخطار گوگل استفاده کنید.

محافظت از مطالبتان یک قدم است و قدم بعدی گرفتن سارقان اینترنتی می باشد.حتی اگر شما کار قابل توجهی در زمینه محافظت از مطالبتان انجام نداده اید و باتوجه به اینکه سارقان اینترنتی همیشه وجود دارند آسان ترین راه برای گرفتن آنها استفاده از google alert می باشد.
اخطار گوگل یکی دیگر از ابزار مفید در گوگل می باشد . بدون اینکه درگیر جزییات شویم قضیه این است: شما مطالبی را به صورت اتفاقی از میان متن خود انتخاب می کنید و روی آنها اخطار اطلاع رسانی را قرار می دهید و زمانی که این مطالب در جای دیگر دیده شوند به شما اطلاع داده خواهد شد. بهترین کار این است که روی هر مقاله 2 یا 3 اخطار تنظیم کنید یکی روی اولین پاراگراف و بعدی ها به طور اتفاقی در تمامی متن قرار داده شود پاراگراف اول شما امکان اینکه بیشتر copy شود را دارد. همچنین اگر مطالب شما به نقل از شما به عنوان نویسنده منتشر شود دیگر سرقت محسوب نمی شود حتی اگر شما این کار را دوست نداشته باشید.

روش های مقابله با دزدان مطالب سایت
بعد از اینکه شما اخطار گرفتید و کشف کردید که مطالب شما به سرقت رفته آن وقت در قدم بعدی شما باید کارهای زیر را انجام دهید.
در قدم اول مطالبتان را گرد آوری کنید به این معنی که تصاویری از مطالب اصلی را آماده کنید .
البته داشتن یک چرکنویس به معنای داشتن مطلب نمی باشد. در مورد عکس ها و ویدیو ها اگر شما دارای یک منبع معتبر باشید اثبات آن کار سختی نیست. همچنین اگر مطالب شما در گوگل با ذکر تاریخ فهرست شده باشد این میتواند محکمترین مدرک برای اثبات اینکه مطلب شما به سرقت رفته است به شمار آید.

شرکت وب گستر تیام

۰۲۱۸۸۸۹۹۹۲۶


کارشناسان تیام وب با افتخار از شما دعوت می‌کنند تا با ما در طراحی وب خود مشارکت داشته باشید.
در انتظار تماس شما هستیم...

logo-samandehi

درود بر شما، برای شروع گفت‌وگو لطفا با یکی از کارشناسان ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02188207588 تماس حاصل فرمایید.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page