لینک‌های ارجاعی به صفحه وب

کلمات کلیدی با چگالی بالا و کدنویسی صحیح تنها راه های بهینه سازی وب سایت شما نمی‌باشد علاوه بر آن تا صفحه وب شما در صفحات دیگر وب لینک بشود. این کار به ربات‌های جستجو ثابت می‌کند که شما در میان دیگر کاربران وب دارای محبوبیت هستید و مطالب وب شما برای عده ای مفید و مورد استفاده است.
سه دسته لینک وجود دارند: 1-لینک های خارجی 2-لینک های محتوایی 3- لینک های داخلی

1- لینک‌های خارجی
لینک‌های خارجی آن دسته از لینک صفحه شماست که در سایدبار وب سایت‌های دیگر قرار داده شده است. این لینک‌ها ارجاعاتی است از وب سایت‌های دیگر که حاکی از استفاده کاربران آن وب سایت از محتوای سایت شما بر حسب نیاز. آپشنی است از طرف مدیر آن سایت که به ویزیتورهای خود اعلام می کند: ممکن است مطالب این وب سایت نیز برای شما مفید باشد. به همین دلیل این نوع از ارجاعات به نوعی اعتبار بخشی به صفحه وب سایت شماست و از نظر رتبه بندی‌های موتورهای جستجو مفید می باشد.


2- لینک‌های محتوایی
همان لینک‌هایی است که در داخل یک متن و یا مقاله و نوشته، عبارتی مرتبط با موضوع صفحه وب شما، به سایت شما لینک داده می‌شود. برای مثال در یک لیست از تولیدی‌های پوشاک در تهران که مثلا در یک صفحه از سایتی وجود دارد، عبارت "تولیدی پوشاک بچگانه" به سایت شما لینک یا وصل شده است و کاربر با کلیک کردن روی این عبارت به سایت شما می‌رود و می‌تواند از محصولات شما اطلاع یابد. این نوع لینک شدن که در داخل محتوای یک صفحه از یک سایت، لینک صفحه شما وجود دارد، لینک محتوایی خوانده می‌شود و از مهمترین انواع لینک‌ها می‌باشد و برای موتورهای جستجو از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا نشان دهنده مفید بودن صفحه شما برای آن متن است.
لینک محتوایی می‌تواند خارجی یا داخلی باشد. یعنی این لینک در داخل متنی در سایت شما باشد یا در داخل متنی در سایت دیگر. البته پر واضح است که اگر لینک محتوایی از نوع خارجی باشد اهمیت بیشتری دارد.


3- لینک‌های داخلی
دسته دیگری از لینک‌ها، ارجاعاتی است که از صفحات داخلی وب شما به صفحات دیگر همین وب سایت، داده شده اند. مثلا در تمامی صفحات یک وب، لینک خانه یا Home وجود دارد. حال اگر وبی، شامل 50 صفحه باشد، 50 لینک وجود دارد که به صفحه خانه همین سایت شده است و این لینک ها نیز برای موتورهای جستجو اهمیت دارد، در محاسبات، شمارش می‌شوند، اما ارزششان به اندازه لینک‌های خارجی نیست و در میان لینک‌های خارجی، ارزش لینک‌های محتوایی بالاتر از همه لینک‌ها می‌باشد.

شرکت وب گستر تیام

۰۲۱۸۸۸۹۹۹۲۶


کارشناسان تیام وب با افتخار از شما دعوت می‌کنند تا با ما در طراحی وب خود مشارکت داشته باشید.
در انتظار تماس شما هستیم...

logo-samandehi

درود بر شما، برای شروع گفت‌وگو لطفا با یکی از کارشناسان ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02188207588 تماس حاصل فرمایید.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page