فلش چیست؟

یکی از پر طرفدارترین برنامه‌های نرم افزاری برای ایجاد و تولید مالتی مدیاها، برنامه فلش می‌باشد. فلش ماکرومدیا برای ایجاد حرکت و صدا در طراحی سایت‌های اینترنتی و نیز تولید نرم افزارهای چند رسانه ای و گاهی تولید تبلیغات رایانه ای ، استفاده می‌گردد.

یکی از مزایای برنامه فلش تولید تصاویر برداری است که در مبحث گرافیک رایانه، به مزیت‌های تصاویر برداری که مهمترین آن‌ها، عدم تغییر کیفیت نمایش با تغییر سایز تصویر می‌باشد، مفصل پرداخته ایم. در صورت ایجاد یک فایل فلش، تنها زمانی قادر به دیدن این فایل خواهید بود که برنامه Flash Player در سیستم شما نصب باشد. یعنی برای دیدن فایل های مالتی مدیا این برنامه ضروری است که البته یکی از نقصان‌های این برنامه محسوب می‌شود زیرا بازدید کنندگان آن را محدود به داشتن این برنامه می‌کند و نیز در صورت نبود player فلش، دیدن این فایل امکان پذیر نخواهد بود.

گاهی برای طراحی صفحات وب سایت‌ها، از این برنامه به طور کامل استفاده می‌نمایند و تمام محتوا و صفحات وب سایت‌ها را داخل برنامه فلش طراحی می‌کنند. خلاصه می‌گوییم طراحی سایت‌ها به صورت فول فلش یا تمام فلش باعث می‌شود تا صفحات و محتویات مفید سایت شما در موتورهای جستجو به خوبی ایندکس نگردد و همچنین اگر کاربری، برنامه فلش را در اختیار نداشته باشد ، قادر نخواهد بود تا صفحات وب شما را در سیستم خود مشاهده نماید. به این ترتیب ممکن است شما بخشی از بازدیدکنندگان سایت خود را از دست بدهید.
بنابراین بهتر است استفاده از فلش در صفحات وب محدود باشد و از استفاده آن‌ها، در قسمت های مهم سایت مانند هدر یا عنوان و یا منوهای سایت، اجتناب نمایید. خوب است از فلش برای تعاملی کردن وب سایت خود بهره جویید. مثلا با زدن کلیکی روی گزینه ای اتفاقی افتد و یا چیزی شبیه آن که بر جذابیت صفحه وب شما می‌افزاید.
فلش عمل متحرک سازی را با شروع یک حرکت و خاتمه آن و به اصطلاح، با عمل tweeining انجام میدهد و دستورعمل های آن به نسبت برخی برنامه های مالتی مدیا سازی مانند swishmax و ... بسیار سخت تر است وکار و یادگیری آن نیز به همین ترتیب. اما قابلیت‌های بسیار پیشرفته‌تری نسبت به برنامه‌های هم عرض خود دارد و شهرت و محبوب آن در متحرک سازی بیشتر و قویتر می‌باشد.

شرکت وب گستر تیام

۰۲۱۸۸۸۹۹۹۲۶


کارشناسان تیام وب با افتخار از شما دعوت می‌کنند تا با ما در طراحی وب خود مشارکت داشته باشید.
در انتظار تماس شما هستیم...

logo-samandehi

درود بر شما، برای شروع گفت‌وگو لطفا با یکی از کارشناسان ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02188207588 تماس حاصل فرمایید.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page