چهار نکته برای داشتن یک صفحه "About" بهتر

صفحه “درباره شما” یا همان "About us" ممکن است یک اولویت برای شما و سایت شما نباشد اما اینگونه بگویم که در واقع باید باشد. البته صفحات دیگر سایت مانند تماس، لندینگ پیج، فهرست محصولات،خدمات و دیگر صفحات هم اهمیت دارند ولی اگر شما صفحه “درباره” خود را بهینه نکنید فرصت افزایش بازدید سایت ، جذب مخاطبان بیشتر و درآمد را از دست خواهید داد. اگر همه پارامترها را به خوبی منسجم کنید فروش بیشتری خواهید داشت. شاید در نگاه اول بگویید این برگه چگونه می‌تواند اینقدر تاثیر گذار باشد؟
همه ما حتما در مواجهه با سایت‌هایی که روزانه با آن‌ها سر وکار داریم و یا سایت‌هایی که برای اولین بار می‌بینیم، پیش آمده که به صفحه درباره (about) سرزده ایم. حال یا این صفحه به معرفی کامل پرداخته و یا به صورت گذرا و ناقص، یا سرد و بی‌روح مجموعه سایت را معرفی کرده است. واکنش و نگاه ما به آن سایت در هر ۲حالت حتما تفاوت داشته است.

محتوای گیرا
همانطور که میدانید صفحه درباره” شما جایی است که شما به مخاطبانتان درباره خودتان وکسب و کارتان می‌گویید اما نکته اینجاست که داستان خودتان و اینکه چه می‌کنید و انجام می‌دهید را چطور بیان کنید. یک معرفی سرد وبی‌روح در نگاه کلی خسته کننده است. مخاطب جمله دوم را نخوانده صفحه را ترک خواهد کرد. شرکت شما برای شما یک مسئله مهم است. شما نیاز دارید تا احساسات مخاطبانتان را برانگیزید. شخصیت و اشتیاق خود را نشان دهید در عین حال پرستیژ کاری شرکت را حفظ کنید و حق آن را ادا کنید. اگر نویسنده خوبی نیستید و قلم جذاب و گیرایی ندارید، یک نویسنده حرفه ای و تجاری استخدام کنید تا محتوای شما را روان و حرفه‌ای کند اما از یاد نبرید نیاز به اضافه گویی نیست فقط داستان شخصی خود را بگویید و این کار را با اشتیاق انجام دهید.


ارزش
صفحه درباره نباید فقط از داستان گذشته شما پر شود . این صفحه مجال خوبی فراهم می‌کند برای شرح هدف شما و چشم انداز حال و آینده شما، عملکرد شما و مسائلی که بیشتر اهمیت دارد. چه کاری انجام می‌دهید؟ چگونه آن را انجام می‌دهید؟ و چرا برای مخاطبانتان اهمیت دارد که در سایت شما باشند و یا شما را دنبال کنند؟ به مخاطب بگویید که هستید ، چه تولید می‌کنید و چرا آن‌ها نیاز به شما دارند؟ همین کافیست.


مولفه‌های بصری ارتباط
نمایی کوچک و سربسته مخاطبان را به شرکت شما جذب نمی‌کند. عکس های کارمندان، نویسندگان، همراهان یا شرکای تجاری پرانرژی را در این صفحه بگمارید چرا که با این کار یک ارتباط صمیمانه با مخاطبتان برقرار کنید. هم چنین مولفه‌ها و آیتم‌های یک طراحی بی همتا را از صفحات دیگر در سایت خود بیاموزید. این مولفه‌ها قدرت شما و پرستیژ کار شما را توصیف خواهند کرد. اگر مخاطب شما آنچه را می‌بیند دوست داشته و برایش جذاب باشد، سایت شما را کاوش خواهد کرد و واکنشی در حوزه سایت شما از خود نشان خواهد داد.


تمرکز و هدایت
یک صفحه درباره شبیه همه صفحات وب سایت شما باید با احتیاط برنامه ریزی و اجرا شود وگرنه شما نه تنها با خطر از دست دادن بینندگان علاقه مند روبرو خواهید بود بلکه ممکن است ثبات برند و فروش آینده خود را به خطر بیاندازید (در صورتی که سایت شما یک سایت تجاری باشد). به همه مولفه‌های ضروری یک صفحه درباره توجه داشته باشید. ادغام همه موارد گفته شده به صورت جذاب و دلنیشن و در عین حال کامل و گیرا کار ساده ای نیست پس سعی کنید بهترین روش یکی کردن آن‌ها را تعیین کنید و سپس یک محتوای حرفه‌ای که بیانگر داستان شماست را منتشر کنید. ارزش خود را نشان داده و طبق یک ارتباط قوی با مخاطبانتان پیش روید.

شرکت وب گستر تیام

۰۲۱۸۸۸۹۹۹۲۶


کارشناسان تیام وب با افتخار از شما دعوت می‌کنند تا با ما در طراحی وب خود مشارکت داشته باشید.
در انتظار تماس شما هستیم...

logo-samandehi

درود بر شما، برای شروع گفت‌وگو لطفا با یکی از کارشناسان ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02188207588 تماس حاصل فرمایید.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page