افزایش ترافیک وب سایت

مدیران سایت ها، برای بدست آوردن رتبه بالاتر و ترافیک بیشتر با یکدیگر رقابت می کنند. بعضاً افرادی که وب سایت خود را تازه ایجاد میکنند از کم بودن بازدید ها ناراضی اند. در حالی که موفقیت در افزایش ترافیک یک شبه رخ نمیدهد و حاصل چندین ماه تلاش همه روزه برای بدست آوردن این رتبه است.
شما در طول مدتی که وبسایت خود را راه اندازی میکنید تا زمانی که به رتبه مطلوب برسید و خود را در نتایج اولیه جستجو بیابید، باید مدام ایده ها و خلاقیت های جدید را در کنار اصول و قواعد سئو به کار ببرید. با استفاده از این ایده ها و خلاقیت ها، میتوانید مخاطبان را به سایت خود بکشانید و به آنها دلیلی برای بازگشت دوباره بدهید. در یک کلام: باید سایت خود را برای کاربران و موتورهای جستجو بهینه و ارزشمند کنید!

در ادامه چند روش برای افزایش ترافیک وب سایت را برای شما آورده ایم. با به کار بردن این روش ها می توانید بعد از گذشت چند ماه نتایج اثر بخش را ملاحظه کنید. فراموش نکنید که هیچ تکنیکی برای افزایش یک شبه ترافیک وجود ندارند! و اگر هم وجود داشته باشد تنها برای همان یک شب خواهد بود و ماندگاری نخواهد داشت.

راهکار اول:
اگر واقع بین باشیم، میبینیم که در سایت های کم بازدید و با رتبه پایین و حتی گاهاً ورشکسته! چیز جدیدی وجود ندارد. تمام روند فعالیت وب سایت تکراری و بدون هیچگونه جذابیتی برای مشتریان است. به بیانی دیگر، اگر چیزی برای ارائه دادن ندارید، بهتر است از فکر افزایش رتبه بیرون بیایید. اگر به دنبال موفقیت در دنیای اینترنت هستید، همین حالا به فکر ایده و یک خلاقیت ساده باشید و کاربران را برای بازدید از سایتتان مشتاق کنید.

راهکار دوم:
سایت شما، بستری برای معرفی شما در فضای اینترنت می باشد. دقت کنید که طراحی سایت شما باید با موضوع همخوانی داشته باشد. تجربه نشان می دهد که کاربران ایرانی سایت های ساده و زیبا را بیشتر می پسندند. پس قبل از طراحی سایت به نیازهای کاربران و نوع فعالیت سایت خوب فکر کنید.

راهکار سوم:
مطالب جدید و نو بنویسید. این راهکار در واقع شاید یک دلیل بزرگ برای عدم موفقیت برخی سایت های ایرانی است. برای افزایش رتبه سایت خود باید مطالب و محتوای جدید تهیه کنید و به هیچ عنوان از محتوای سایت های دیگر استفاده نکنید. چرا که موتورهای جستجو، پس از چند بار مراجعه کاربر، با استفاده از تاریخ مطلب، متوجه تکراری بودن آن خواهد شد و صفحات سایت شما را ایندکس نخواهد کرد.

راهکار چهارم:
اطلاعات تماس خود را به طور کامل و دقیق در سایت قرار دهید. این مسئله نه تنها برای افزایش اعتبار و اعتماد کاربران سایت موثر است؛ بلکه برای برخی موتورهای جستجو مانند یاهو اهمیت بسیار ویژه ای دارد.

راهکار پنجم:
سایت خود را در دایرکتوری های معروف و جهانی ثبت کنید. ثبت سایت به افزایش اعتبار آن کمک میکند و در ایندکس شدن صفحات سایت شما تسریع می بخشد. یکی از این سایت ها، dmoz.org می باشد که کاربران زیادی سایت خود در این دایرکتوری به هر قیمتی که شده ثبت می کنند. از اینجا میتوانید دستورالعمل ثبت سایت را مطالعه کنید.

راهکار ششم:
صداقت خود را به کاربران نشان دهید. اگر مطلبی از سایت های دیگر چشمتان را گرفت و قصد کپی کردن آن را داشتید؛ حتما منبع سایت را ذکر کنید. با اینکار صداقت خود را به کاربران نشان میدهید و اطمینان داشته باشید که موتورهای جستجو تنها در افزایش بازدید سایت تاثیر ندارند! جذب کاربران نیز بی تاثیر نیست.

راهکار هفتم:
مسیرهای پیچ در پیچ را در اختیار کاربران قرار ندهید. کاربران زودرنج هستند و دوست ندارند زمان زیادی را برای موش و گربه بازی در سایت شما صرف کنند. بنابراین آنها را به درستی به مقصد هدایت کنید.

راهکار هشتم:
تبادل لینک داشته باشید. با سایت های پربازدید و معبتر تبادل لینک کنید و دقت داشته باشید که با متنی محترمانه از مدیران سایت ها درخوایت تبادل لینک کنید؛ چرا که در موفقیت این راهکار تاثیر بیشتری دارد.

راهکار نهم:
قالب سایت را سبک طراحی کنید تا برای هر سرعت اینترنتی بهینه بارگذاری شود. همچنین سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که در تمامی مرورگرها به صورت همسان دیده شود.

راهکار دهم:
کلمات کلیدی مناسب برای سایت خود انتخاب کنید و با کلمات کلیدی سایر رقیبان خود مقایسه کنید. اینکار به شما کمک میکند تا در فضای رقابتی قرار بگیرید و با استفاده از کلمات کلیدی رقیبانتان در نتایج اولیه جستجو دیده شود.

راهکار یازدهم:
آدرس وب سایت خود را کوتاه انتخاب کنید و از کلمات کلیدی استفاده کنید، طوری که به آسانی به خاطر سپرده شود.

راهکار دوازدهم:
عنوان سایت اولین چیزی است که کاربر خواهد دید. بنابراین عنوان سایت خود را مختصر و مفید به کاربر بیان کنید و از به کار بردن ترین ها پرهیز کنید.

راهکار سیزدهم:
در نوشتن مطالب پیوستگی را حفظ کنید و از نوشتن مطالب بی ربط با موضوع سایت پرهیز کنید.


بنابراین شما با استفاده از این روش ها میتوانید به افزایش ترافیک سایت خود کمک بزرگی کنید و با صرف زمان و حوصله و هزینه هایی اندک برای تبلیغات، میتوانید ترافیک سایت خود را چندین برابر کنید.

شرکت وب گستر تیام

۰۲۱۸۸۸۹۹۹۲۶


کارشناسان تیام وب با افتخار از شما دعوت می‌کنند تا با ما در طراحی وب خود مشارکت داشته باشید.
در انتظار تماس شما هستیم...

logo-samandehi

درود بر شما، برای شروع گفت‌وگو لطفا با یکی از کارشناسان ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02188207588 تماس حاصل فرمایید.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page