تحلیل وب


هرآنچه از منابع تولید شده‌ی صفحات وب و یا ابزارهایی که در گسترش وب به رویت عموم رسیده باشد از نگاه تیام وب مورد تحلیل قرار می‌گیرد.
در این بخش به معرفی یا آشنایی افراد برای بدست آوردن دانش نمی‌پردازیم، بلکه صرفاً به تحلیل بخش‌های مثبت و یا منفی صفحات و یا ابزارهای ارائه شده خواهیم پرداخت.

مسابقه بامیلو در مدت دو سال در رقابت با دیجی کالا

مطمئناً ورود بامیلو به بازار و عرصه فروشگاهی کشور را می‌توان قوی‌ترین ورود در دو یا سه سال اخیر دانست؛ چرا که بامیلو در کنار رقابت با دیجی کالا توانست اعتبار قابل توجهی در بین وارد کنندگان و فروشندگان برای خود دست و پا کند که دستآورد آن وجود بیش از 2000 محصول در این فروشگاه اینترنتی است.
استراتژی بامیلو را می‌توان با کمی درایت و درنگ دریافت و آن "توسعه سریع و با برنامه" است. بطوری که می‌توان دریافت که یک تیم قدرتمند اقدام به طرح ریزی آن کرده است. بطور خلاصه مراحل مختلف آن را در ادامه خواهید دید:

اولین گام استراتژی بامیلو را می‌توان به شناخت درست بامیلو از موقعیت و شرایط ایران دانست و آن را "انتخاب بازار هدف مناسب" نامید. جمعیت قابل توجه کاربران اینترنتی و اشتیاق جامعه جهت دریافت خدمات اینترنتی از عوامل برگزیده شدن ایران به عنوان بازار مصرف مساعد برای بامیلو بوده است.

دومین گام استراتژی بامیلو مربوط به سبک فروش آنلاین این مجموعه است. بامیلو با الگو برداری از دیجی کالا و توجه به این نکته که دیجی کالا در حرفه خودش بی رقیب است توانست در بطن بازار قرار بگیرد؛ توجه به الگوی دیجی کالا و سایر خدمات رسان‌هایی که همزمان با باملو به جامعه عرضه شده بودند سبب شد تا بامیلو بهترین سبک فروش را به کار بگیرد تا مانند اسنپ و سایر هم ورودهای خود به بازار درگیر حاشیه نشود و بتواند دومین برند بزرگ فروش اینترنتی در ایران باشد.

سومین گام بامیلو در استراتژی پیش رو این بود که زمان را فدای کیفیت سایت خود نکرد و در واقع زمانیکه امکانات سایت به حد مطلوب و قابل استفاده رسید آن را برای عموم بازگشایی کرد تا کاربران فروشگاه خودشان تکمیل کننده مشکلات فنی یا گاه غیر فنی سایت باشند و به این ترتیب هم در زمان صرفه جویی کرد و هم نظرات کابران را در ظاهر و کارکرد سایت خود اعمال کرد.

گام چهارم بامیلو در استراتژی خود شامل تبلیغات و سر و صدای گسترده در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها بود که توانست نظر کاربران و پخش کنندگان محصولات را به خود جلب کند. به این ترتیب دیجی کالا و سایرین متوجه حضور پرقدرت بامیلو شدند.

پنجمین گام استرتژی بامیلو تداوم در ارائه تبلیغات و معرفی خود در رسانه‌ها و به خصوص سایت‌های معروف و بزرگ بود که به پشتوانه سرمایه هنگفت این مجموعه صورت گرفت تا برای مدت‌ها بامیلو در بطن توجهات قرار بگیرد و کاربران به ناچار هم که شده برای یک بار وارد این فروشگاه شوند که این روند باعث تسریع شناسایی بامیلو شد.

گام ششم استراتژی بامیلو را می‌توان چشم پوشی از سود بیشتر و توجه به فروش بیشتر معرفی کرد. تخفیفات واقعی بامیلو به همراه اطلاع رسانی و تبلیغ مناسب عاملی بود که جامعه را ترغیب به بهره‌وری از بامیلو کرد. بطوری که فروش بسیار بالای بامیلو در کنار سود پایین سبب شد تا بسیاری از وارد کنندگان و تولید کنندگان با بامیلو قرارداد امضا کنند و به این ترتیب سود بامیلو در مقیاسی عظیم‌تر جبران شد.

هفتمین گام استراتژی بامیلو افزایش تنوع محصولات در فروشگاهش بوده است. بررسی‌های صورت گرفته نشان دهنده سرعت بی‌نظیر بامیلو در این امر است؛ با این اوصاف طیف کمی از محصولات هستند که نمی‌توان آن‌ها را در بامیلو یافت. بامیلو که کار ساده‌ای برای شناخته شدن در پیش نداشت بیشتر سرمایه خود را در بخش تبلیغات و بدست آوردن سود کمتر هزینه کرد در عوض سبک کاری آن طوری بود که توانست این کمبود بودجه برای تأمین اجناس را جبران کند. بامیلو مانند دیجی کالا اقدام به خرید نهایی محصول از ارائه کندگان محصول و انبار داری آن‌ها نکرد بلکه با مذاکرات گسترده با ارائه کنندگان کالا توانست آن‌ها را مجاب کند که پس از فروش محصول و دریافت هزینه آن از کاربر مبلغ را به ارائه کننده کالا پرداخت کند.

هشتمین گام بامیلو در استراتژی خود این بود که می‌دانست باید چگونه با دیجی کالا رقابت کند، مسلماً رقابت با دیجی کالا در عرصه لوازم دیجیتال منجر به شکست بامیلو می‌شد بنابراین بامیلو از نقطه ضعف دیجی کالا استفاده کرد یعنی پوشاک! آمارها گواهی می‌دهند که بیشترین فروش بامیلو در دسته بندی پوشاک بوده است.

نهمین گام استراتژی بامیلو را باید حرکات اخیر و البته قوی او دانست، از جمله جمعه سیاه و همکاری با ایرانسل و در امتداد آن‌ها بروز رسانی قالب سایت خودش می‌توان نام برد.

گام دهم، حالا زمان مشتری مداری است!! بامیلو با کاهش سرمایه‌های خود در بخش تبلیغات و البته کاهش تخفیفات خود در حال سرمایه گذاری در انبارداری و خدمت رسانی بهتر به مشتریان است. از این به بعد رقابت دیجی کالا و بامیلو تنگاتنگ‌تر خواهد شد.

اهداف و عملکرد سه ساله بامیلو را می‌توان اینگونه ارزیابی کرد:
سال اول: کسب رده دوم فروش آنلاین بوسیله برندسازی با تبلیغات گسترده، جذب مشتری با تخفیف، بالا بردن تنوع کالاها و ایجاد وجه تمایز میان خود و دیجی کالا.
سال دوم: تأکید بر مشتری مداری که برای ارائه آن بخش تأمین محصولات و خدمات مشتریان را تقویت کرد.
سال سوم: گسترش شبکه فروش توسط ایجاد انبارداری و خرید قطعی کالاها.

شرکت وب گستر تیام

۰۲۱۸۸۸۹۹۹۲۶


کارشناسان تیام وب با افتخار از شما دعوت می‌کنند تا با ما در طراحی وب خود مشارکت داشته باشید.
در انتظار تماس شما هستیم...

logo-samandehi

درود بر شما، برای شروع گفت‌وگو لطفا با یکی از کارشناسان ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02188207588 تماس حاصل فرمایید.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page