اشتباهات در سئو

جلو گیری از اشتباهات رایج در بهینه سازی موتورهای جستجو
اگر می خواهید حضور قدرتمندی در فضای آنلاین داشته باشید، می بایست وب‌سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه نمایید. و در این میان اگر شما به دنبال یک راه ساده جهت به دست آوردن ترافیک زیادی برای وب‌سایت‌تان هستید، بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو بهترین گزینه می باشد. با این حال برخی از مبتدیان اشتباهاتی را در شیوه های سئو مرتکب می شوند.

بنابراین به جای کمک به وب‌سایتشان برای بدست آوردن تعداد زیاد بازدیدکننده، با این اشتباهات فقط به وب‌سایت آسیب می زنند. بنابراین بسیار مهم است تا اشتباهات رایج را بدانید و از آنها اجتناب نماببد.

- استفاده بیش از حد از فلش و اسکریپت ها بر روی وب سایت
یکی از رایج ترین اشتباهات در سئو استفاده بیش از حد فلش و دیگر اسکریپت ها در وب سایت می باشد. البته این یک نکته مثبت است که وب سایت شما چشم نواز شود و برای همین است که بسیاری از صاحبان وب سایت ها سعی می کنند تا صفحات فلش را در وب سایت شان بگنجانند، اما این صفحات توسط خزنده های موتور های جستجو دیده نمی شوند.
در صورتیکه محتوای کافی در صفحه اول برای موتورهای جستجو جهت ایندکس شدن وجود نداشته باشد, ربات خزنده موتور جستجو علاقه ای به وب سایت شما نخواهد داشت. و نتیجه آن رتبه بسیار پایین صفحه مورد نظر خواهد بود.
در صورتی که شما واقعا می خواهید از فلش در وب سایت تان استفاده کنید، توصیه می شود که صفحه فلش خود را با مقداری متن و گرافیک همراه کنید تا به درستی برای موتور جستجو بهینه گردد.

- به حداکثر نرساندن آنچه تگ ALT می تواند برای محتوا و تصاویر انجام دهد (عدم استفاده کافی از تگ alt)
این توصیه ای است که نباید فراموش کرد نیاز به استفاده از تگ های ALT.
این تگ ها برای توصیف تصاویری که در صفحات به کار می روند استفاده می شوند. سعی کنید هر بار که از تصاویر در وب سایت تان استفاده کردید از این تگ ها نیز استفاده کنید. و هنگامیکه این تگ های alt را برای تصاویر می نویسید، می توانید بهترین راه کار سئو را با اضافه کردن برخی کلمات کلیدی در این تگ ها انجام دهید.
از کلمات کلیدی به عنوان پایه و اساس بهینه سازی موتور جستجو یاد می شود.
با این حال، کسانی هستند که محتوای خود را با کلمات کلیدی خیلی زیادی پر می کنند. زیاده روی در استفاده از کلمات کلیدی هیچ کمکی به رسیدن شما به اهدافتان نمی کند.
و هنگامی که روبات های خزنده موتورهای جستجو متوجه این کار شما بشوند، به صورت فاجعه باری رتبه بندی صفحه شما تحت تاثیر قرار می گیرد.
پس به جای انباشته کردن کلمات کلیدی در محتوای خود، خیلی بهتر است که منابع و مطالب خوب و آموزنده بنویسید که خوانندگان و کاربران اینترنتی آنها را واقعا درک کنند و از آنها استفاده کنند. حداقل انجام این کار باعث می شود که خوانندگان سایت شما مجددا به سایت بازگردند.

- کپی کردن محتوا
این یک اشتباه است که محتوا را از وب سایت های دیگر کپی (سرقت) کنید. توجه داشته باشید که روبات ها می توانند محتوای اوریجینال و اصلی را از کپی به سرقت رفته آن تشخیص دهند.
شما نیاز دارید تا از محتوای آموزنده خوب استفاده کنید تا خوانندگان را برای بازگشت به وب سایت ترغیب نمایید. بنابراین محتوای کپی شده منجر به بهبود رتبه بندی وب سایت شما نمی شود.

- و در آخر، چیزی را که بیشتر مبتدیان سئو کار نادیده می گیرند دستورالعمل های موتور جستجو می باشد.
بسیار مهم است که این دستور العمل ها را بخوانید و با آنها آشنا شوید تا اشتباها از تکنیک ها و روش های سئوی ممنوعه استفاده نکنید.
یکی از تکنیک های بد و یا جعلی در سئو تکنیک کلاه سیاه یا black hat می باشد. این اقدامات حداقل در عرصه اینترنت و سئو به عنوان اقدامات غیر اخلاقی در نظر گرفته می شوند. حتی با یکبار استفاده از این روش ها، ممکن است سایت شما در معرض خطر ممنوع شدن در موتورهای جستجو قرار بگیرد.
برای قراردادن بازاریابی آنلاین خود در مسیر درست می بایست از این اشتباهات و تله های رایج در بهینه سازی موترهای جستجو اجتباب کنید.

شرکت وب گستر تیام

۰۲۱۸۸۸۹۹۹۲۶


کارشناسان تیام وب با افتخار از شما دعوت می‌کنند تا با ما در طراحی وب خود مشارکت داشته باشید.
در انتظار تماس شما هستیم...

logo-samandehi

درود بر شما، برای شروع گفت‌وگو لطفا با یکی از کارشناسان ارتباط برقرار کنید و یا در ساعات اداری با شماره 02188207588 تماس حاصل فرمایید.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page